Eğitim Sistemi

Türk Edebiyatı Kitabı Cevapları

Türk Edebiyatı Kitabı Cevapları

Sevgili Öğrenciler,

Bu sayfaya “lise türk edebiyatı kitabının cevapları, edebiyat kitabı cevapları” gibi aramalarla veya “dil anlatım kitabı cevapları” gibi aramalarla geldiğinizi biliyorum. Öncelikle lafı çok dolandırmadan bu cevapları bu sayfanın, hattâ sitenin hiçbir yerinde bulamayacağınızı söylemek isterim. Eğer amacınız sadece bu cevapları almak ise yazının burdan sonraki bölümünü okumanızı önermem. Çünkü yazının buradan sonraki bölümünde bunun sebeplerini söyleyeceğim.

Ders kitaplarında sorulan sorular sizin anlatılacak konuya hazırlanmanız veya konuyu pekiştirmeniz için sorulan sorulardır. Siz edebiyat kitabının ya da dil ve anlatım kitabının cevaplarını internetten bulacaksınız, kitabınıza işaretleyeceksiniz ve okulda, derste öğretmeninize söyleyeceksiniz. Artı veya yüz sözlü notu alacaksınız. Kısa vadede size güzel gözükse de sizin bu bilgiyi gerçekten öğrenip öğrenmediğinizi test etme gibi bir imkânımız olamayacağı için sınavlarda hep düşük not alacaksınız.

Edebiyat dersi, yorum temelli bir derstir. Yorumunuz doğru olduğu sürece, sebepleri net bir şekilde söylediğiniz sürece kimse size yanlış diyemez. Demem o ki, sütün renginin siyah olduğuna bizi inandırın, o süte hep beraber siyah diyelim.

Belki birazcık donkişotluk yapmak gibi gözükebilir bu ama “Şair burada ne demek istemiştir?” metne sormamız gereken esas soru değildir. Çünkü ne biz şairin ne söylediğini gerçekten bilebiliriz, ne de şair orada sadece bir şey söylemiştir. Biz sadece metni okur, onu anlamlandırmaya çalışır ve yorumlarız. Öyleyse edebiyat kitabının cevaplarını internetten arayarak sadece günü kurtarabilirsiniz.

Tekrar söylüyorum ki, bu sayfada ve sitede hiçbir şekilde ne edebiyat kitabının ne de dil ve anlatım kitabının cevapları, çözümleri olacaktır. Ayrıca basit performans, proje ödevlerine de ulaşamayacaksınız.

edebiyat öğretmeni Kaan F.
4.063 views
Etiketler: , , ,
edebiyat forumu
4.063 views

Yazar Hakkında

Yazar: Kaan Hoca

Ankara'da edebiyat öğretmeni olarak görev yapan yazar, evli ve hiç çocuk babasıdır.

Ders Notları
Edebiyat Konuları
Ders notu arama
Yazılı Soruları
  • » Yazılı Soruları
  • » LYS Soru Bankası
Sponsorlar
Son Eklenenenler
Copyright 2013 - Tüm Hakkı Saklıdır. edebiyat öğretmeni ve edebiyat öğretmenleri, edebiyat ders notları, edebiyat konuları kaynak sitesi.