MEB'in Verdiği Vestel Tabletler İçin Yardım - edebiyat konuları | MEB'in Verdiği Vestel Tabletler İçin Yardım - edebiyat konuları
Kolay Türkçe

MEB’in Verdiği Vestel Tabletler İçin Yardım

MEB bir süredir Fatih projesi kapsamında okullarda tablet dağıtımını sürdürmektedir. Bu proje kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayarlar dağıtmaktadır.

Bizim okulumuzun da dahil olduğu proje kapsamında dağıtılan tablet bilgisayarların yüklenici firması Vestel. EBA da işin içerisinde.

Bize dağıtılan bilgisayarlardaki birçok özelliği engelleyen hangi firma ya da kurum ise teessüflerimi iletmek isterim.

Efendim, elimize tabletler ulaşıyor ne flash bellek takılan yer var, ne ofis programı. Tamam diyorum, bunları Google Play’dan indirebiliriz ama bir bakıyoruz Google Play yok. EBA Market diye bir şey eklemişler, sadece üç beş tane göstermelik oyunla bizler bebe gibi avutuyorlar.

İşte şimdi birkaç yöntem ile bilgisayarımıza Office türünden yazılımlar kullanacağız. Öncelikle unutmayalım ki VESTEL’in ürettiği bu tabletler Android işletim sistemine sahip. O yüzden masaüstü bilgisayarınızda ya da dizüstü bilgisayarınızda kullandığınız yazılımların hepsini burada kullanamazsınız. Bu Android’in kendine özel yazılımları var.

1. Şimdi öncelikle tabletimizden şu siteye  ( http://www.estrongs.com/en/download.html ) girelim ve buradan en üstteki ES File Explorer yazılımını indirip kuralım. Bu yazılım ile tabletinizdeki dosyaları görebiliyorsunuz. Yani bluetooth ile gelen dosyaları, belgelerinizi vs. hep ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

2. Daha sonra dizüstü veya masaüstü bilgisayarımızdan (Windows işletim sistemli bilgisayarlardan) şu siteye ( http://www.uzvi.net/resimli-videolu-program-ve-egitimler/real-apk-leecher-ile-android-uygulama-indirme/ ) giderek Real APK Leecher programını indirelim. Bu programın kurulumu verdiğim adreste var. Bu program sayesinde Google Play ( Market) ‘teki tüm dosyaları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

3. Bu program ile indirdiğiniz programı bluetooth ile tabletinize gönderin. Yalnız burada ufak bir problem var. Tabletiniz .apk uzantılı dosyaları bluetooh ile kabul etmeyeceği için dosyanızın uzantısını değiştirmek olmalı. Mesela kaan.apk adında bir dosyanız var, bunun uzantısını kaan.txt veya kaan.zip yaparak bluetooth ile tabletinize gönderin. Sonra ES File Explorer’dan bluetooth dosyasına girin ve tekrar dosya uzantısını kaan.apk yapın, programı kurun.

Sevgili meslektaşlarım, bu anlattığım işleri iyi bilgisayar bilen birine yaptırın. Okullarımızın bilgisayar öğretmenleri muhtemelen bu işi daha iyi yapacağından onlardan destek alın derim.

Selam ve sevgi ile.

Not:  “Güvenli internet” uyarısı ile birlikte birçok siteye giremeyen arkadaşlar, sorunu nasıl aşacağınızı öğrenmek için buraya tıklayınız.Etiketler: , , , , ,
 1. 74 Tane Yorumlu olan yazi “MEB’in Verdiği Vestel Tabletler İçin Yardım”

 2. By Oğuzhan Taha Buğday on Şub 20, 2013 | Cevap Ver

  İşte indirme gibi bir sorunumuz var hiç bir dosya indirilemiyor. Daha ilk aşamada takıldım.

 3. By Kaan Hoca on Şub 20, 2013 | Cevap Ver

  Hangi aşamada takıldınız Oğuzhan Hocam?

 4. By ömer on Şub 20, 2013 | Cevap Ver

  İndirme Sorunu Var Hocam, tablette indirme yöneticisi bulunmadığından dolayı hiç bir dosya veya ek indirlmiyor .

 5. By Oğuzhan Taha Buğday on Şub 20, 2013 | Cevap Ver

  İndirme gibi bir seçeneğim yok. Cihaza hiçbir şey indiremiyorum.

 6. By Kaan Hoca on Şub 20, 2013 | Cevap Ver

  Arkadaşlar indirme işleminin bir kısmını başka bilgisayarda yapmanız gerekiyor. Lütfen yazıyı bir daha okuyun.

 7. By Oğuzhan Taha Buğday on Şub 20, 2013 | Cevap Ver

  Hocam siz ilk adımda “ES File Explorer yazılımını indirip kuralım.” demişsiniz. Biz de onu diyoruz. Hiçbir şey indirilmiyor tablete.

 8. By E.Yavuz on Şub 20, 2013 | Cevap Ver

  Hocalarım tablette e-posta uygulamanıza girin hotmailinize girin.
  Sonra bilgisayarınıza 1mobile.com daki apk yı indirin başka bir e-posta hesabınız ile tablette girdiğiniz hotmaile ek olarak atın ve tabletten eki indirin :)
  Acaba başıma bela alırmıyım hocalarım ben 9.Sınıf öğrencisiyim ?

 9. By Kaan Hoca on Şub 20, 2013 | Cevap Ver

  Aynı tableti ben de kullanıyorum, tablet üzerinden bu yazılımı rahatlıkla indirebildim.

 10. By Oğuzhan on Şub 21, 2013 | Cevap Ver

  Sözlü notun 100 :)

 11. By Hasan M on Şub 21, 2013 | Cevap Ver

  Kaan hocam tüm uygulamalarda mobil cihaz yönetim sistemi tarafından engellenmiştir diye bir hata veriyor. Yardımcı olur musunuz?

 12. By Kaan Hoca on Şub 21, 2013 | Cevap Ver

  Hasan Hocam,

  Tüm uygulamalar derken, hangi aşamada böyle bir hata alıyorsunuz?

 13. By Hasan M on Şub 21, 2013 | Cevap Ver

  Eba’nın kendi oyunlarında bile bu hatayı alıyorum.

 14. By Kaan Hoca on Şub 21, 2013 | Cevap Ver

  Hocam, bilgisayarlar açılırken EBA üzerinden TC Kimlik numarası ile eşleştirilerek açılıyor. O aşamada bir sıkıntı oldu mu acaba?

 15. By Hasan M on Şub 21, 2013 | Cevap Ver

  Olduğunu sanmıyorum. Benim 2 gündür hiç sorun çıkarmayan uygulamalarım (çoğu one mobiledan indirilmiş) açılırken “mobil cihaz yönetim sistemi tarafından engellenmiştir” yazısıyla karşılaşıyorum. Okulda son derse doğru başladı bu sorun öğrencilerimde de durum aynı.

 16. By Mustafa Ç on Şub 21, 2013 | Cevap Ver

  Ben de bu hatayı alıyorum 9.sınıf öğrencisiyim. Uygulamaların hiçbiri(ebanınkiler bile) açılmıyor. Bu sadece bizim sınıfta değil tüm Vestel tabletlerde olan bir durummuş.

 17. By furkan su on Şub 21, 2013 | Cevap Ver

  Arkadaşlar ilkönce 1mobile diye market var onu indirin sonra ES FILE MANAGERI ordan indirirsiniz kolay birşey ben birsürü oyun yükledim 1 gün sonra kilitlendi açılmadı ama tarayıcı açıldı ebc tarayıcı açılmadı 😀

 18. By Kaan Hoca on Şub 22, 2013 | Cevap Ver

  O zaman bu hata için tabletleri okulunuza getiren Vestel ekibi ile konuşun ya da EBA ile. Çünkü genel bir problem vardır.

 19. By ibrahim ipek on Şub 23, 2013 | Cevap Ver

  istedigim uygulamayı yukluyorum ama guvenlık nedeni ile calısmıyor diyor bu uygulama calıstıralamaz diyor vestel tablet

 20. By sefa gülmez on Şub 23, 2013 | Cevap Ver

  ES File Explorer bu dosyayı tablete indirdim ama mabil cihaz yonetim sistemi tarafından engellenmıstır diyor lutfen yardımcı olun

 21. By hamdi gökgül on Şub 23, 2013 | Cevap Ver

  BENİM TABLETİMDE HİÇ BİŞE AÇILMIYOR SADECE YÜKLEDİĞİM UYGULAMALAR AÇILIYOR AYARLAR BÖLÜMÜ FELAN AÇILMIYOR “Bu uygulamanın çalışması mobil cihaz yönetim sistemi tarafından engellenmiştir ” diyor ve açmıyor lütfen ardım edin

 22. By Kaan Hoca on Şub 27, 2013 | Cevap Ver

  Arkadaşlar, bugün okuldaki Vestel yetkilisi ile görüştüm. Yasaklamaların EBA tarafından, dolayısıyla bakanlık tarafından yönetildiğini söyledi. Okuldaki birkaç öğretmen arkadaşın bilgisayarını DNS ayarlarını değiştirerek birçok siteye girmesini sağlamıştım. Ancak şu günlerde EBA Android yazılımını otomatik olarak güncelliyor ve DNS değiştirilmesine müsade etmiyor. Birkaç gün bekleyip görelim, bir çözüm yolu buluruz.

 23. By Ege on Şub 27, 2013 | Cevap Ver

  Merhaba. 9. sınıf öğrencisiyim. Vestel marka tabletim var. Bluetooth engelli yani deaktif edilmiş. Nasıl etkinleştirebilirim?

 24. By kadir on Mar 2, 2013 | Cevap Ver

  merhaba ben tablette oyun yükledim oynadım ertesi gün tüm oyunlar engellendi sadece tarayıcı vs. giriyor ne yapmalıyım?

 25. By ismail yılmaz on Mar 4, 2013 | Cevap Ver

  Bu uygulamanın çalışması mobil cihaz yönetim sistemi tarafından engellenmiştir ” diyor ve açmıyor lütfen yardım edin hesap makinasını bile acmıyor

 26. By abdullah on Mar 22, 2013 | Cevap Ver

  İyide zaten tablet indirdiğim programlarıda açmıyo burdakide dahil

 27. By okan on Mar 25, 2013 | Cevap Ver

  S.a hocam ben vestel tablete oyun yüklemeyi denemiiştim mobil cihaz yönetimi falan dedi sonra arkadaşım bişey yaptı bütün engellenen uygulamalara girdi eve geldiğimde internete bağlandım bikaç tane daha uygulama yükledim bu sefer herşey engellendi yardım edebili misiniz?

 28. By Arif Özdemir on Mar 25, 2013 | Cevap Ver

  Kardeşler sa benmde tabletimde uygulamalara girmiyordu ama arkadaş sagolsun soledi ve girmeye başladım çözümmü söyüyorum
  Hızlı olmanız gerekir
  Önce tabletin uçak modunu açıp kapatın internete bağlanınca hemen bi uygulamaya girin o arada uçak modunu açın ve tabletin arkasında bir delik var grili siyahlı bölgede oraya sivri bir şey sokun ve internetle alakanızı kewin girdiğinizde gider geri yaparsınız olur .d hayırlı olsun olmadıysa yorum atınn .d

 29. By ilay kaadeniz on Mar 30, 2013 | Cevap Ver

  Sa arif ben senin dediğin çözümü denerken tabletime bişe oldu. Ve kapandı daha sonra açarken android simgesi çıktı ve sürüm yüüklenniyor dedi daha sonr a’tığımda yine indirdiğim progtamlara giremedim

 30. By MUHAMMET EFE on Mar 30, 2013 | Cevap Ver

  Arif özdemir hocanın dediklerini yaptım bu sefer de uçak modu kilitlendi uçak modunu açıp kapatamıyorum.ne yapmalıyım.

 31. By ilo57 on Nis 2, 2013 | Cevap Ver

  Uçak modu açılıp kapanmıyor ne yapmalıyız daha düne kadar oyunlara girebiliodumm android yeni sürüme geçti ve artık uçak modunu açıp kapatamıyorum ne yapmslıyım ???

 32. By Anıl on Nis 3, 2013 | Cevap Ver

  Ben 1. Aşamadaki programı indirdim ama mobii yönetim tarafından engellenmiştir diyo o programı açmadanmı yapıcaz

 33. By Anıl on Nis 3, 2013 | Cevap Ver

  Benimkide yeni sürüme geçti tableti sıfırladım yinede düzelmedi nasıl olcak bilen biri varsa söylesin :(

 34. By sıtkıcan kayış on Nis 12, 2013 | Cevap Ver

  arkadaşlar tablet çözümü bende !!!!!!!!!!!!!
  eminim çoğunuzun tableti yeni sürüme geçmiştir.oyun oynak için yapılması gerekenler şunlar.önce BROTHERSSOFT ANDROİD sitesinden BEAUTİFUL WİDGETS programını indirelim.soonra kuralım.ondan sonra ESTRONGS sitesinden ES FİLE EXPLORER programını indireliM.bu programıda kurduktan sonra. ilk indirdiğimiz beautiful widgets programı tabletimizin menüsünün en sağ tarfa gidince widgetslerin içinde olacaktır orda 5,,6 tane mavi renkli widgets olacaktır.o widgetslerin içinde plane modu yani uçak modu olacaktır ona basılı tutarak masa üstüne getirin sonra tableti wifi ye bağlayarak kapatın sonra hızlı bir şekilde tableti uçak moduna alalım uygulamalar ilk denemde açılmayabilir 3,,4 kez deneyin açılacaktır.sonra atmak istediğimiz oyunu bu işlemi yapmadan önce internetten indirebilirsiniz.eğer hafıza kartında varsa (benim yaptığım gibi)es file programını kullanarak oyunları yükleyebiliriz
  YARDIM ALMAK İSTEYENLER YORUM ATSIN

 35. By ahmet nedim fidan on Nis 17, 2013 | Cevap Ver

  Ben yaptım açılıo geri kapanıo

 36. By sıtkıcan kayış on Nis 30, 2013 | Cevap Ver

  Ahmet subway surf varsa onu masa üstüne at öyle dene açılabilir

 37. By yiğit ahmet kaya on May 3, 2013 | Cevap Ver

  Tabletime dediğiniz es file exploverı indirdim actığımda cihaz yönetimi tarafından engellenmiştir dedi ne yapabilirimm acill

 38. By ışın on May 5, 2013 | Cevap Ver

  Arkadaşlar sıtkı arkadasmın çzümünü denedm ve açtım her oyuna griyo ama internete bağlanınca maleef gidiyo

 39. By arif on May 5, 2013 | Cevap Ver

  Beyler soylediğim uçak moduyla yapılan şey olmuyor ama yeni yontemını buldum. Dediklerimin aynısını yapın uçak modu yerine kablosuza girin ordan baglandıgınız ınternetı unutturun ve sivri şeyi sokun ama hızlı olmalısınız. Onceki dediğim şeyi bilmeyenler yukarda arif yazıyor o yorumu okuyun bir tek değişik şey uçak moduyerine kablosuz u unutturun. Saygılar

 40. By Arif on May 5, 2013 | Cevap Ver

  Bu arada bu yorumu. Sahibi benim arif de arif özdemir de benim. Saygılar

 41. By Arif on May 5, 2013 | Cevap Ver

  Pardon kardeş başka siteye yazıyordum. Önceki yorumumu silermisin admin.

 42. By kutay on May 7, 2013 | Cevap Ver

  Hocam es file dosyasını indiirdim ilk başta sorun yoktu fakat sonra dosyaya girmeye çalışttığımdda yine mobil cihaz hatassı verdi ne yapabilirm

 43. By emre çapar on May 8, 2013 | Cevap Ver

  benim tabletim oyunlara res atıp acıodum kilitlendi mobil cihaz taarafından engellendi diyo bu ayarla bile girmio

 44. By ahmet on May 8, 2013 | Cevap Ver

  Kardeş senin dedigini indirdim ama hani sen wifiye baglanın daha sonra kapatın diyoya tabletimi kapatcaz anlamadım yaaa

 45. By Arif on May 8, 2013 | Cevap Ver

  Öncelerden bi yorum yapmıştım ona bakalbilirsin Kutay kardeşim

 46. By adem on May 15, 2013 | Cevap Ver

  benim general mobile marka tabletim var onu nasıl kırabilirim

 47. By özlem on Haz 19, 2013 | Cevap Ver

  Bende uçak modu açılmıyor lütfen yardım edinn ve indurdiğim programlar dosya açılamıyor falan dyor ha bu arada uçak moduyla deneyecktm ama bnde uçak modu tablet aldığımdan beri kapalı oyunlarım açılmıyor ltfen yardım edin

 48. By arif özdemir on Haz 20, 2013 | Cevap Ver

  Ayni sekilde yukarda bnm bi kac yapilmasi gerekenleri solems yorumlarima bakablirsin

 49. By ecem aksoy on Haz 25, 2013 | Cevap Ver

  Dns ayarlarındaki rakamları değistiremiyorum

 50. By ömer geçitli on Tem 5, 2013 | Cevap Ver

  Abi oyunlar açılmıyoki nabcaz biz bole ben oyunları attı sorun orda deil oyunlarda. Açılmıyo es file explorerda buna bi. Çözüm bulabilirsen sevinirim :(((

 51. By abdullah kuzu on Tem 7, 2013 | Cevap Ver

  bana verilen meb tablet açılmyor Vestel yazısında kalıyor ne yapa bilirim

 52. By khan korhan on Tem 11, 2013 | Cevap Ver

  Bluetooth acılmlyor

 53. By melike aşar on Tem 21, 2013 | Cevap Ver

  Yüklediğim uygulamalar hiç bir şekilde açılmıyor lütfen yardım edin

 54. By burak tam on Ağu 8, 2013 | Cevap Ver

  Hocam tabletlere engelleme geliyor indirdiklerimiz acılmııo applopedi diye bir siteden indiriyorsun ama acılmıyo

 55. By Başak Aladağ on Ağu 15, 2013 | Cevap Ver

  “Bu uygulama mobil cihazı tarafından engellenmiştir” yazısı çıkıyor indirdiğim her uygulamada lütfen yardım edin. En azından indirip kullanabileceğim bir oyun sitesi gönderin…

 56. By zeynep CİVAN on Ağu 30, 2013 | Cevap Ver

  estrogs ye girmiyo tablet

 57. By mehmet on Eki 22, 2013 | Cevap Ver

  Hocam herhangi bir uygulama yüklediğimde paket veri bozuk deyip yüklenmiyor napabilirim?

 58. By omtercik on Kas 30, 2013 | Cevap Ver

  bakın bunu okuyun önce micrasoft hesabınız varmı bilgisayardan apk uzantılı oyunu indirin email ile kendinize gönderin yani kendinize dosya gönderin tablette gmail olmalı ona basıp dosyayı indirin

 59. By önder on Ara 19, 2013 | Cevap Ver

  taplet acamıyorum şifre unuttu cocuk yardımcı olurmusunuz

 60. By nafi aykut on Ara 21, 2013 | Cevap Ver

  eğer hafıza kartınız ve içinde mdm 0.15 ve çöp kutusu varsa beni dinleyin size tableti nasıl kırılacağını anlatıyorum.önce internete girin .Google ye yazın applopedi ve arama sonuçlarından ilkini tıklayın.girdiğinizde orda bir arama yeri var.oraya es file manager yazın ve ilkini yani mavi renkli olanı tıklayın.onu yükleyin,yükledikten sonra internet ağına girin ve onu unutun, unuttun ve unuttuktan sonra 10 saniye sonra tekrar bağlanın ve bağlandığında tabletinizin arkasında küçük bir delik var. o deliğe uçlu kaleminizi batırın ve resetlesin tabletiniz tekrar açıldığızda yüklediğiniz es file manager defalarca tıklayım açılana kadar bekleyin .açıldığında oarda mdm 0.15 ve çöp kutusunu tabletinize yükleyin yükledikten sonra file managerden çıkın çöp kutusuna girin ve

 61. By furkan yağız on Oca 11, 2014 | Cevap Ver

  Ben kaan hocanın verdi siteye girdim ama orada 404-not found gösteriyor ve hiçbir pencere açılmıyor ve öyle kalıyor…

 62. By Mehmet Yetimler on Şub 25, 2014 | Cevap Ver

  Selamun Aleyküm;

  Benim Casper Nırvana diye bir tablet bilgisayarım var. Oradan evimde bulunan WI-Fı ağı ile internet ağına bağlanıyorum. Durum böyle devam ediyordu. Facebook’a falan giriyordum. Zaten facebook’dan başka bir yere girdiğim yok. Gireceksem youtube’ye müzik için girerim başkada bir yere girmem. Sonra o gün geldi geçti bir anda facebook açılmadı. Facebook simgesine dokunduğum zaman beni tekrar ana sayfaya geri gönderiyor. Bildiğiniz geldiği gibi gidecek düşüncesi…

  Bu sorunu nasıl çözebilirim?

 63. By ibrahim on Nis 7, 2014 | Cevap Ver

  Google playdan hangi dosyaları imdirecegiz site yer girlmiyor YARDIM??

 64. By ali çaptır on Nis 23, 2014 | Cevap Ver

  Bluetooth nasıl açılıyor yardım ediiinnnn aynı zamanda dns şifresinide değiştiremiyorum lütfenn bilen cevaplasın

 65. By bahar doğan on Haz 16, 2014 | Cevap Ver

  Ya bu MEB in verdiği tabletten google play storeden uygulama indiriyorum etkinleştir diyor etkinleştire basıyorum ama etkinleşmiyor .. MDM tarafından duruduludu diyor ne yapabilirim acil yardım edin lütfen bir bilgi verin …

 66. By bahar doğan on Haz 16, 2014 | Cevap Ver

  Bende de öyle oluyor yaa biri yardım etsin … İndirdiğim tüm uygulamaların hiçbiri açılmıyor MDM tarafından durdulurdu diyorrr ve ben şuna hiçbirşey yapamıyorum bu tablete … Biraz yardımcı olursanız çok memnun olacam

 67. By muhammet on Eyl 17, 2014 | Cevap Ver

  Vestell tabletinde oyunları yüklerken paket veri bozuk diyo ne yapmalıyım

 68. By Orhan on Eki 9, 2014 | Cevap Ver

  Bluetooth yok hocam

 69. By mikail altun on Kas 17, 2014 | Cevap Ver

  Hocam google playdan uygulama indiriyio ama etkinleştirmeden mdm hatası diyo lütfen yardım edin

 70. By dadas on Kas 23, 2014 | Cevap Ver

  Abi es file managere bile engel koymuşlar

 71. By dadas on Kas 23, 2014 | Cevap Ver

  http://www.applopedi.com/

  Arkadaşlar buradanda indirebilirsiniz
  Ben es dosya yöneticisini buradan indirdim
  Tablette en az 30oyun var

 72. By elaa on Kas 23, 2014 | Cevap Ver

  Tablette indirme işlemi yaparken mdm tarafından durduruldu diyo indirme işlemi başarısız oluyor ne yapabilirim

 73. By melike on May 23, 2015 | Cevap Ver

  Dediğiniz şeyleri yapmaya çalıştım fakat aptal tablet bilgisayara bile bağlanmıyor şarj yeri bozulmuştu oyüzden okula vermem gerekti ondan sonra böyle oldu hani tamam kullanmayayım film yükleyip izleyim diyeceğim yok onuda yapamıyorum bilgisayara bile bağlanmıyor

 74. By seda on Haz 15, 2015 | Cevap Ver

  Denedim olmadi ama benimki e tab 5 ona gore bir çare bizede bi çare abillr

 1. 1 Baglantiveren(ler)

 2. Şub 22, 2013: Fatih Projesi Vestel VP10 Güvenli İnternet Uyarısı « edebiyat öğretmeni edebiyat ders notları ve akıllı tahta sunuları

Yorumunu Ekle