Akıllı Tahta Sunumları, Fatih Projesi, Haberler

MEB’in Verdiği Vestel Tabletler İçin Yardım

MEB’in Verdiği Vestel Tabletler İçin Yardım

MEB bir süredir Fatih projesi kapsamında okullarda tablet dağıtımını sürdürmektedir. Bu proje kapsamında öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayarlar dağıtmaktadır.

Bizim okulumuzun da dahil olduğu proje kapsamında dağıtılan tablet bilgisayarların yüklenici firması Vestel. EBA da işin içerisinde.

Bize dağıtılan bilgisayarlardaki birçok özelliği engelleyen hangi firma ya da kurum ise teessüflerimi iletmek isterim.

Efendim, elimize tabletler ulaşıyor ne flash bellek takılan yer var, ne ofis programı. Tamam diyorum, bunları Google Play’dan indirebiliriz ama bir bakıyoruz Google Play yok. EBA Market diye bir şey eklemişler, sadece üç beş tane göstermelik oyunla bizler bebe gibi avutuyorlar.

İşte şimdi birkaç yöntem ile bilgisayarımıza Office türünden yazılımlar kullanacağız. Öncelikle unutmayalım ki VESTEL’in ürettiği bu tabletler Android işletim sistemine sahip. O yüzden masaüstü bilgisayarınızda ya da dizüstü bilgisayarınızda kullandığınız yazılımların hepsini burada kullanamazsınız. Bu Android’in kendine özel yazılımları var.

1. Şimdi öncelikle tabletimizden şu siteye  ( http://www.estrongs.com/en/download.html ) girelim ve buradan en üstteki ES File Explorer yazılımını indirip kuralım. Bu yazılım ile tabletinizdeki dosyaları görebiliyorsunuz. Yani bluetooth ile gelen dosyaları, belgelerinizi vs. hep ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

2. Daha sonra dizüstü veya masaüstü bilgisayarımızdan (Windows işletim sistemli bilgisayarlardan) şu siteye ( http://www.uzvi.net/resimli-videolu-program-ve-egitimler/real-apk-leecher-ile-android-uygulama-indirme/ ) giderek Real APK Leecher programını indirelim. Bu programın kurulumu verdiğim adreste var. Bu program sayesinde Google Play ( Market) ‘teki tüm dosyaları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

3. Bu program ile indirdiğiniz programı bluetooth ile tabletinize gönderin. Yalnız burada ufak bir problem var. Tabletiniz .apk uzantılı dosyaları bluetooh ile kabul etmeyeceği için dosyanızın uzantısını değiştirmek olmalı. Mesela kaan.apk adında bir dosyanız var, bunun uzantısını kaan.txt veya kaan.zip yaparak bluetooth ile tabletinize gönderin. Sonra ES File Explorer’dan bluetooth dosyasına girin ve tekrar dosya uzantısını kaan.apk yapın, programı kurun.

Sevgili meslektaşlarım, bu anlattığım işleri iyi bilgisayar bilen birine yaptırın. Okullarımızın bilgisayar öğretmenleri muhtemelen bu işi daha iyi yapacağından onlardan destek alın derim.

Selam ve sevgi ile.

Not:  “Güvenli internet” uyarısı ile birlikte birçok siteye giremeyen arkadaşlar, sorunu nasıl aşacağınızı öğrenmek için buraya tıklayınız.
45.916 views
Etiketler: , , , , ,
edebiyat forumu
45.916 views

Yazar Hakkında

Yazar: Kaan Hoca

Ankara'da edebiyat öğretmeni olarak görev yapan yazar, evli ve hiç çocuk babasıdır.

Yorumlar

 • Oğuzhan Taha Buğday - 20 Şubat 2013 - 14:05 - Cevapla

  İşte indirme gibi bir sorunumuz var hiç bir dosya indirilemiyor. Daha ilk aşamada takıldım.

  • Kaan Hoca - 20 Şubat 2013 - 16:58

   Hangi aşamada takıldınız Oğuzhan Hocam?

 • ömer - 20 Şubat 2013 - 18:25 - Cevapla

  İndirme Sorunu Var Hocam, tablette indirme yöneticisi bulunmadığından dolayı hiç bir dosya veya ek indirlmiyor .

 • Oğuzhan Taha Buğday - 20 Şubat 2013 - 18:56 - Cevapla

  İndirme gibi bir seçeneğim yok. Cihaza hiçbir şey indiremiyorum.

 • Kaan Hoca - 20 Şubat 2013 - 20:17 - Cevapla

  Arkadaşlar indirme işleminin bir kısmını başka bilgisayarda yapmanız gerekiyor. Lütfen yazıyı bir daha okuyun.

 • Oğuzhan Taha Buğday - 20 Şubat 2013 - 20:27 - Cevapla

  Hocam siz ilk adımda “ES File Explorer yazılımını indirip kuralım.” demişsiniz. Biz de onu diyoruz. Hiçbir şey indirilmiyor tablete.

  • Kaan Hoca - 20 Şubat 2013 - 23:59

   Aynı tableti ben de kullanıyorum, tablet üzerinden bu yazılımı rahatlıkla indirebildim.

 • E.Yavuz - 20 Şubat 2013 - 22:18 - Cevapla

  Hocalarım tablette e-posta uygulamanıza girin hotmailinize girin.
  Sonra bilgisayarınıza 1mobile.com daki apk yı indirin başka bir e-posta hesabınız ile tablette girdiğiniz hotmaile ek olarak atın ve tabletten eki indirin :)
  Acaba başıma bela alırmıyım hocalarım ben 9.Sınıf öğrencisiyim ?

 • Oğuzhan - 21 Şubat 2013 - 0:14 - Cevapla

  Sözlü notun 100 :)

 • Hasan M - 21 Şubat 2013 - 19:32 - Cevapla

  Kaan hocam tüm uygulamalarda mobil cihaz yönetim sistemi tarafından engellenmiştir diye bir hata veriyor. Yardımcı olur musunuz?

  • Kaan Hoca - 21 Şubat 2013 - 20:40

   Hasan Hocam,

   Tüm uygulamalar derken, hangi aşamada böyle bir hata alıyorsunuz?

 • Hasan M - 21 Şubat 2013 - 20:45 - Cevapla

  Eba’nın kendi oyunlarında bile bu hatayı alıyorum.

  • Kaan Hoca - 21 Şubat 2013 - 20:46

   Hocam, bilgisayarlar açılırken EBA üzerinden TC Kimlik numarası ile eşleştirilerek açılıyor. O aşamada bir sıkıntı oldu mu acaba?

 • Hasan M - 21 Şubat 2013 - 20:51 - Cevapla

  Olduğunu sanmıyorum. Benim 2 gündür hiç sorun çıkarmayan uygulamalarım (çoğu one mobiledan indirilmiş) açılırken “mobil cihaz yönetim sistemi tarafından engellenmiştir” yazısıyla karşılaşıyorum. Okulda son derse doğru başladı bu sorun öğrencilerimde de durum aynı.

 • Mustafa Ç - 21 Şubat 2013 - 20:56 - Cevapla

  Ben de bu hatayı alıyorum 9.sınıf öğrencisiyim. Uygulamaların hiçbiri(ebanınkiler bile) açılmıyor. Bu sadece bizim sınıfta değil tüm Vestel tabletlerde olan bir durummuş.

 • furkan su - 21 Şubat 2013 - 23:22 - Cevapla

  Arkadaşlar ilkönce 1mobile diye market var onu indirin sonra ES FILE MANAGERI ordan indirirsiniz kolay birşey ben birsürü oyun yükledim 1 gün sonra kilitlendi açılmadı ama tarayıcı açıldı ebc tarayıcı açılmadı :D

 • Kaan Hoca - 22 Şubat 2013 - 10:06 - Cevapla

  O zaman bu hata için tabletleri okulunuza getiren Vestel ekibi ile konuşun ya da EBA ile. Çünkü genel bir problem vardır.

 • Fatih Projesi Vestel VP10 Güvenli İnternet Uyarısı « edebiyat öğretmeni edebiyat ders notları ve akıllı tahta sunuları - 22 Şubat 2013 - 10:53 - Cevapla

  [...] Fatih Projesi Vestel VP10 Güvenli İnternet Uyarısı » MEB’in Verdiği Vestel Tabletler İçin Yardım » Okullarımız ve Kıyafet Serbestliği » Öğretim Programları Güncellendi » de, de ve [...]

 • ibrahim ipek - 23 Şubat 2013 - 17:09 - Cevapla

  istedigim uygulamayı yukluyorum ama guvenlık nedeni ile calısmıyor diyor bu uygulama calıstıralamaz diyor vestel tablet

 • sefa gülmez - 23 Şubat 2013 - 17:49 - Cevapla

  ES File Explorer bu dosyayı tablete indirdim ama mabil cihaz yonetim sistemi tarafından engellenmıstır diyor lutfen yardımcı olun

 • hamdi gökgül - 23 Şubat 2013 - 18:18 - Cevapla

  BENİM TABLETİMDE HİÇ BİŞE AÇILMIYOR SADECE YÜKLEDİĞİM UYGULAMALAR AÇILIYOR AYARLAR BÖLÜMÜ FELAN AÇILMIYOR “Bu uygulamanın çalışması mobil cihaz yönetim sistemi tarafından engellenmiştir ” diyor ve açmıyor lütfen ardım edin

 • Kaan Hoca - 27 Şubat 2013 - 20:40 - Cevapla

  Arkadaşlar, bugün okuldaki Vestel yetkilisi ile görüştüm. Yasaklamaların EBA tarafından, dolayısıyla bakanlık tarafından yönetildiğini söyledi. Okuldaki birkaç öğretmen arkadaşın bilgisayarını DNS ayarlarını değiştirerek birçok siteye girmesini sağlamıştım. Ancak şu günlerde EBA Android yazılımını otomatik olarak güncelliyor ve DNS değiştirilmesine müsade etmiyor. Birkaç gün bekleyip görelim, bir çözüm yolu buluruz.

 • Ege - 27 Şubat 2013 - 21:53 - Cevapla

  Merhaba. 9. sınıf öğrencisiyim. Vestel marka tabletim var. Bluetooth engelli yani deaktif edilmiş. Nasıl etkinleştirebilirim?

 • kadir - 02 Mart 2013 - 22:19 - Cevapla

  merhaba ben tablette oyun yükledim oynadım ertesi gün tüm oyunlar engellendi sadece tarayıcı vs. giriyor ne yapmalıyım?

  • omtercik - 30 Kasım 2013 - 14:54

   bakın bunu okuyun önce micrasoft hesabınız varmı bilgisayardan apk uzantılı oyunu indirin email ile kendinize gönderin yani kendinize dosya gönderin tablette gmail olmalı ona basıp dosyayı indirin

 • ismail yılmaz - 04 Mart 2013 - 10:07 - Cevapla

  Bu uygulamanın çalışması mobil cihaz yönetim sistemi tarafından engellenmiştir ” diyor ve açmıyor lütfen yardım edin hesap makinasını bile acmıyor

 • abdullah - 22 Mart 2013 - 18:53 - Cevapla

  İyide zaten tablet indirdiğim programlarıda açmıyo burdakide dahil

 • okan - 25 Mart 2013 - 17:41 - Cevapla

  S.a hocam ben vestel tablete oyun yüklemeyi denemiiştim mobil cihaz yönetimi falan dedi sonra arkadaşım bişey yaptı bütün engellenen uygulamalara girdi eve geldiğimde internete bağlandım bikaç tane daha uygulama yükledim bu sefer herşey engellendi yardım edebili misiniz?

 • Arif Özdemir - 25 Mart 2013 - 21:56 - Cevapla

  Kardeşler sa benmde tabletimde uygulamalara girmiyordu ama arkadaş sagolsun soledi ve girmeye başladım çözümmü söyüyorum
  Hızlı olmanız gerekir
  Önce tabletin uçak modunu açıp kapatın internete bağlanınca hemen bi uygulamaya girin o arada uçak modunu açın ve tabletin arkasında bir delik var grili siyahlı bölgede oraya sivri bir şey sokun ve internetle alakanızı kewin girdiğinizde gider geri yaparsınız olur .d hayırlı olsun olmadıysa yorum atınn .d

 • ilay kaadeniz - 30 Mart 2013 - 11:59 - Cevapla

  Sa arif ben senin dediğin çözümü denerken tabletime bişe oldu. Ve kapandı daha sonra açarken android simgesi çıktı ve sürüm yüüklenniyor dedi daha sonr a’tığımda yine indirdiğim progtamlara giremedim

 • MUHAMMET EFE - 30 Mart 2013 - 13:58 - Cevapla

  Arif özdemir hocanın dediklerini yaptım bu sefer de uçak modu kilitlendi uçak modunu açıp kapatamıyorum.ne yapmalıyım.

  • ilo57 - 02 Nisan 2013 - 6:17

   Uçak modu açılıp kapanmıyor ne yapmalıyız daha düne kadar oyunlara girebiliodumm android yeni sürüme geçti ve artık uçak modunu açıp kapatamıyorum ne yapmslıyım ???

  • Anıl - 03 Nisan 2013 - 13:36

   Benimkide yeni sürüme geçti tableti sıfırladım yinede düzelmedi nasıl olcak bilen biri varsa söylesin :(

 • Anıl - 03 Nisan 2013 - 13:32 - Cevapla

  Ben 1. Aşamadaki programı indirdim ama mobii yönetim tarafından engellenmiştir diyo o programı açmadanmı yapıcaz

 • sıtkıcan kayış - 12 Nisan 2013 - 16:46 - Cevapla

  arkadaşlar tablet çözümü bende !!!!!!!!!!!!!
  eminim çoğunuzun tableti yeni sürüme geçmiştir.oyun oynak için yapılması gerekenler şunlar.önce BROTHERSSOFT ANDROİD sitesinden BEAUTİFUL WİDGETS programını indirelim.soonra kuralım.ondan sonra ESTRONGS sitesinden ES FİLE EXPLORER programını indireliM.bu programıda kurduktan sonra. ilk indirdiğimiz beautiful widgets programı tabletimizin menüsünün en sağ tarfa gidince widgetslerin içinde olacaktır orda 5,,6 tane mavi renkli widgets olacaktır.o widgetslerin içinde plane modu yani uçak modu olacaktır ona basılı tutarak masa üstüne getirin sonra tableti wifi ye bağlayarak kapatın sonra hızlı bir şekilde tableti uçak moduna alalım uygulamalar ilk denemde açılmayabilir 3,,4 kez deneyin açılacaktır.sonra atmak istediğimiz oyunu bu işlemi yapmadan önce internetten indirebilirsiniz.eğer hafıza kartında varsa (benim yaptığım gibi)es file programını kullanarak oyunları yükleyebiliriz
  YARDIM ALMAK İSTEYENLER YORUM ATSIN

  • ahmet nedim fidan - 17 Nisan 2013 - 5:46

   Ben yaptım açılıo geri kapanıo

  • ahmet - 08 Mayıs 2013 - 13:02

   Kardeş senin dedigini indirdim ama hani sen wifiye baglanın daha sonra kapatın diyoya tabletimi kapatcaz anlamadım yaaa

  • zeynep CİVAN - 30 Ağustos 2013 - 12:56

   estrogs ye girmiyo tablet

 • sıtkıcan kayış - 30 Nisan 2013 - 13:19 - Cevapla

  Ahmet subway surf varsa onu masa üstüne at öyle dene açılabilir

  • ışın - 05 Mayıs 2013 - 5:57

   Arkadaşlar sıtkı arkadasmın çzümünü denedm ve açtım her oyuna griyo ama internete bağlanınca maleef gidiyo

 • yiğit ahmet kaya - 03 Mayıs 2013 - 13:11 - Cevapla

  Tabletime dediğiniz es file exploverı indirdim actığımda cihaz yönetimi tarafından engellenmiştir dedi ne yapabilirimm acill

 • arif - 05 Mayıs 2013 - 17:52 - Cevapla

  Beyler soylediğim uçak moduyla yapılan şey olmuyor ama yeni yontemını buldum. Dediklerimin aynısını yapın uçak modu yerine kablosuza girin ordan baglandıgınız ınternetı unutturun ve sivri şeyi sokun ama hızlı olmalısınız. Onceki dediğim şeyi bilmeyenler yukarda arif yazıyor o yorumu okuyun bir tek değişik şey uçak moduyerine kablosuz u unutturun. Saygılar

  • özlem - 19 Haziran 2013 - 17:19

   Bende uçak modu açılmıyor lütfen yardım edinn ve indurdiğim programlar dosya açılamıyor falan dyor ha bu arada uçak moduyla deneyecktm ama bnde uçak modu tablet aldığımdan beri kapalı oyunlarım açılmıyor ltfen yardım edin

 • Arif - 05 Mayıs 2013 - 17:57 - Cevapla

  Bu arada bu yorumu. Sahibi benim arif de arif özdemir de benim. Saygılar

 • Arif - 05 Mayıs 2013 - 18:31 - Cevapla

  Pardon kardeş başka siteye yazıyordum. Önceki yorumumu silermisin admin.

 • kutay - 07 Mayıs 2013 - 16:59 - Cevapla

  Hocam es file dosyasını indiirdim ilk başta sorun yoktu fakat sonra dosyaya girmeye çalışttığımdda yine mobil cihaz hatassı verdi ne yapabilirm

 • emre çapar - 08 Mayıs 2013 - 12:46 - Cevapla

  benim tabletim oyunlara res atıp acıodum kilitlendi mobil cihaz taarafından engellendi diyo bu ayarla bile girmio

 • Arif - 08 Mayıs 2013 - 19:26 - Cevapla

  Öncelerden bi yorum yapmıştım ona bakalbilirsin Kutay kardeşim

 • adem - 15 Mayıs 2013 - 16:53 - Cevapla

  benim general mobile marka tabletim var onu nasıl kırabilirim

 • arif özdemir - 20 Haziran 2013 - 12:43 - Cevapla

  Ayni sekilde yukarda bnm bi kac yapilmasi gerekenleri solems yorumlarima bakablirsin

 • ecem aksoy - 25 Haziran 2013 - 12:24 - Cevapla

  Dns ayarlarındaki rakamları değistiremiyorum

 • ömer geçitli - 05 Temmuz 2013 - 15:45 - Cevapla

  Abi oyunlar açılmıyoki nabcaz biz bole ben oyunları attı sorun orda deil oyunlarda. Açılmıyo es file explorerda buna bi. Çözüm bulabilirsen sevinirim :(((

 • abdullah kuzu - 07 Temmuz 2013 - 22:27 - Cevapla

  bana verilen meb tablet açılmyor Vestel yazısında kalıyor ne yapa bilirim

 • khan korhan - 11 Temmuz 2013 - 9:36 - Cevapla

  Bluetooth acılmlyor

 • melike aşar - 21 Temmuz 2013 - 18:39 - Cevapla

  Yüklediğim uygulamalar hiç bir şekilde açılmıyor lütfen yardım edin

 • burak tam - 08 Ağustos 2013 - 7:38 - Cevapla

  Hocam tabletlere engelleme geliyor indirdiklerimiz acılmııo applopedi diye bir siteden indiriyorsun ama acılmıyo

 • Başak Aladağ - 15 Ağustos 2013 - 11:27 - Cevapla

  “Bu uygulama mobil cihazı tarafından engellenmiştir” yazısı çıkıyor indirdiğim her uygulamada lütfen yardım edin. En azından indirip kullanabileceğim bir oyun sitesi gönderin…

 • mehmet - 22 Ekim 2013 - 6:20 - Cevapla

  Hocam herhangi bir uygulama yüklediğimde paket veri bozuk deyip yüklenmiyor napabilirim?

  • bahar doğan - 16 Haziran 2014 - 14:23

   Bende de öyle oluyor yaa biri yardım etsin … İndirdiğim tüm uygulamaların hiçbiri açılmıyor MDM tarafından durdulurdu diyorrr ve ben şuna hiçbirşey yapamıyorum bu tablete … Biraz yardımcı olursanız çok memnun olacam

 • önder - 19 Aralık 2013 - 17:10 - Cevapla

  taplet acamıyorum şifre unuttu cocuk yardımcı olurmusunuz

 • nafi aykut - 21 Aralık 2013 - 10:30 - Cevapla

  eğer hafıza kartınız ve içinde mdm 0.15 ve çöp kutusu varsa beni dinleyin size tableti nasıl kırılacağını anlatıyorum.önce internete girin .Google ye yazın applopedi ve arama sonuçlarından ilkini tıklayın.girdiğinizde orda bir arama yeri var.oraya es file manager yazın ve ilkini yani mavi renkli olanı tıklayın.onu yükleyin,yükledikten sonra internet ağına girin ve onu unutun, unuttun ve unuttuktan sonra 10 saniye sonra tekrar bağlanın ve bağlandığında tabletinizin arkasında küçük bir delik var. o deliğe uçlu kaleminizi batırın ve resetlesin tabletiniz tekrar açıldığızda yüklediğiniz es file manager defalarca tıklayım açılana kadar bekleyin .açıldığında oarda mdm 0.15 ve çöp kutusunu tabletinize yükleyin yükledikten sonra file managerden çıkın çöp kutusuna girin ve

 • furkan yağız - 11 Ocak 2014 - 7:20 - Cevapla

  Ben kaan hocanın verdi siteye girdim ama orada 404-not found gösteriyor ve hiçbir pencere açılmıyor ve öyle kalıyor…

 • Mehmet Yetimler - 25 Şubat 2014 - 21:33 - Cevapla

  Selamun Aleyküm;

  Benim Casper Nırvana diye bir tablet bilgisayarım var. Oradan evimde bulunan WI-Fı ağı ile internet ağına bağlanıyorum. Durum böyle devam ediyordu. Facebook’a falan giriyordum. Zaten facebook’dan başka bir yere girdiğim yok. Gireceksem youtube’ye müzik için girerim başkada bir yere girmem. Sonra o gün geldi geçti bir anda facebook açılmadı. Facebook simgesine dokunduğum zaman beni tekrar ana sayfaya geri gönderiyor. Bildiğiniz geldiği gibi gidecek düşüncesi…

  Bu sorunu nasıl çözebilirim?

 • ibrahim - 07 Nisan 2014 - 7:02 - Cevapla

  Google playdan hangi dosyaları imdirecegiz site yer girlmiyor YARDIM??

 • ali çaptır - 23 Nisan 2014 - 20:24 - Cevapla

  Bluetooth nasıl açılıyor yardım ediiinnnn aynı zamanda dns şifresinide değiştiremiyorum lütfenn bilen cevaplasın

 • bahar doğan - 16 Haziran 2014 - 13:57 - Cevapla

  Ya bu MEB in verdiği tabletten google play storeden uygulama indiriyorum etkinleştir diyor etkinleştire basıyorum ama etkinleşmiyor .. MDM tarafından duruduludu diyor ne yapabilirim acil yardım edin lütfen bir bilgi verin …

Ders Notları
Edebiyat Konuları
Ders notu arama
Yazılı Soruları
 • » Yazılı Soruları
 • » LYS Soru Bankası
Sponsorlar
Son Eklenenenler
Copyright 2013 - Tüm Hakkı Saklıdır. edebiyat öğretmeni ve edebiyat öğretmenleri, edebiyat ders notları, edebiyat konuları kaynak sitesi.