Dil ve Anlatım Dersi Proje Ödevi Konuları - edebiyat konuları | Dil ve Anlatım Dersi Proje Ödevi Konuları - edebiyat konuları
Kolay Türkçe

Dil ve Anlatım Dersi Proje Ödevi Konuları

Genellikle edebiyat öğretmenlerimiz zümre toplantılarında toplantıda mühim meseleler konuşulmadı ise eski tutanakların tarihlerini değiştirip aynen idareye vermeyi tercih ederler. Böylece öğrenciye verilecek ödev konularının yer aldığı bu zümre tutanakları bizim öğrencilik yıllarımızdan beri hiç değişmez. Bir öğretmenimiz de çıkıp ben alternatif ödev vereyim, öğrencilerin yaratıcılıkları gelişsin demez. Hâl böyle olunca internette “dil anlatım proje ödevi konuları, dil anlatım dönem ödevi konuları” yazdığınızda çıkan binlerce arama sonucunun hepsi aynı içeriklerin tekrarıdır.

Ben, bir edebiyat öğretmeni olarak bu durumdan çok rahatsız olduğum için alternatif ödev fikirlerimi bu sayfadan sizlerle paylaşacağım. Sizler de aklınızdaki ödevleri ya da daha evvel vermiş olduğunuz ödev konularını yorum olarak yazarsanız bu sayfamızdaki listede sizin adınıza yayımlayabiliriz.

Dil ve Anlatım Dönem Ödevi Konuları

Yabancı isimli dükkan sahipleri ile röportaj yapma ve sonucu raporlaştırma

Yazım kuralları ve noktalama işaretleri ile ilgili okulda farkındalık yaratma. (Afiş çalışması, tiyatro çalışması gibi)

 Etiketler: , , , , ,
  1. Bir Yorumlu olan yazi “Dil ve Anlatım Dersi Proje Ödevi Konuları”

  2. By ogrenci on Ara 18, 2013 | Cevap Ver

    ya cok önemli bir ödevim var dil ve anlatımdan bir metin var o metni sözcük guruplarına ayırıcam yardım edin lütfen

Yorumunu Ekle